Jindřichův Hradec zamíří do Brna na první barážový duel
28.2.2017 | Jiří Komárek, foto: Luboš Vácha

Jindřichův Hradec zamíří do Brna na první barážový duel

B R N O - Základní část je u konce a Techniku čeká baráž. V té celek z Brna bude hrát proti dvěma soupeřům a první utkání je čeká ve středu 1.3.2017 doma proti celku KLH Vajgar Jindřichův Hradec. Utkání budete moci sledovat na onlajnech nebo přímo na stadionu.

KLH Vajgar Jindřichův Hradec

Vajgar letos nezažil povedenou sezónu. Tým z Jindřichova Hradce skončil na posledním místě tabulky s devatenácti body a celkovým skóre mínus sto čtrnáct branek. V tomto porovnání si tedy Technika vede lépe. Nejproduktivnějším hráčem soupeře je Ota Lazorišák. Ten si v základní části připsal osmadvacet bodů za devět branek a devatenáct asistencí. Na body nejplodnějším obráncem je Tomáš Tržil, jenž má na kontě třináct bodů za dva góly a jedenáct přihrávek. Velkým nedostatkem jsou gólmani. Vajgar nemá určenou stálici a oba brankáři mají po jednadvaceti zápasech. Průměr jim také nehraje do karet. David Pírs má průměr 6,31 gólů na zápas a Michael Formánek dostal za utkání průměrně 6,73 branek. Pokud bychom chtěli i v individuálních statistikách porovnávat Vajgar s Technikou, tak Sovy jednoznačně vedou.

Technika může navázat na duely z minulosti

Brňané sice s Vajgarem tuto sezónu žádný zápas neodehráli, ale poslední duely s Jindřichovým Hradcem se vysokoškolákům povedly. Naposledy proti sobě hráli v sezóně 2012/2013, kdy Technika ovládla bez většího zaváhání všechny utkání v sezóně, po výsledcích 3:2, 8:2, 3:0 s 6:3. Můžeme tedy jen doufat, že se Sovám povede na tyto utkání navázat a že porazí Vajgar po páté v řadě.

Sestavy týmů z jejich posledních utkání:

HC Technika Brno: Slavíček – Šimák, Švaňhal, Sedláček, Vlček, Odehnal, Látal – Benýšek, Biolek, Florek, Stehlík (C), Čtvrtníček, Bustin, Medek, Brzobohatý

KLH Vajgar Jindřichův Hradec: Formánek – Kohút T., Bureš, Tržil, Straka, Pípal, Zderadička, Růžek – Šalamoun, Hrouda, Jaša – Heldák, Kohút D., Furch – Červený, Košťál, Bílek – Jindra

Baráž o 2. ligu
středa
1.3.2017
18:00 hod.
Online přenos
HC Technika Brno KLH Vajgar Jindřichův Hradec Hokejové haly dětí a mládeže, Brno