Ondřej Švaňhal před baráží: Každý k tomu musí přistoupit za sebe
1.3.2017 | Daniel Kinc, foto: Tomáš Paulík.

Ondřej Švaňhal před baráží: Každý k tomu musí přistoupit za sebe

B R N O - Technice začíná baráž. Než však celá skupina o záchranu začne prvním domácím duelem proti Jindřichovu Hradci, zbývá bilancovat základní část. K té se vrátil také Ondřej Švaňhal, jenž se s námi podělil o své dojmy ze svého letošního působení v Technice.

Ve středu vám začíná baráž domácím duelem proti Jindřichovu Hradci. Jak se na ni připravujete a jak se těšíte?
Na baráž se asi nikdo nemůže těšit, takže bych to viděl v tomhle duchu. Ty zápasy každopádně budou důležité, tak bude potřeba se na to připravit mnohem lépe než v sezóně. Musíme pracovat o 100 % lépe než doteď a připravit se na to.

Studovali jste v poslední době výsledky Jindřichova Hradce a Sokolova?
Trochu jsme se dívali, máme i video. Druhá liga není tak profesionální, takže je to o tom, aby každý k tomu přistoupil za sebe a chtěl ty zápasy vyhrát.

Jak jste viděl svůj osobní výkon během základní části?
Čekal jsem to trochu jiné, ale asi to ode mne očekávalo více lidí. Ten stav, který tu byl, asi nebyl ideální, nejspíš se dalo více pomoct. Určitě by tu byla pohoda, kdybychom se tu nescházeli jak na pivo, takže by to třeba v určitých fázích sezóny bylo jiné celkově.

Momentka Ondřeje Švaňhala v utkání se Vsetínem. Foto: Tomáš Paulík

Čím jste si vysvětloval vyrovnané partie s Hodonínem, Vsetínem a Šumperkem, ale poté také větší porážky se soupeři, jako je například Nový Jičín?
Nepřišlo mi, že by tu byl někdo lepší, když nepočítám Vsetín, nebo nějaký celek z vrchu tabulky, který přijel v lepší sestavě. Dobrých zápasů jsme odehráli hodně, ale často rozhodovaly individuální chyby, hráli jsme to na málo lidí, hodně minut na hráče. A pak na konci, kdy bychom měli tlačit, už těch sil není tolik a tam se dalo taky spoustu zápasů uhrát.

Vy teď nastupujete v obraně, protože Technika má hodně zraněných na postech v defenzívě. Jaký je to pro vás rozdíl oproti klasické pozici útočníka?
Mě to tam docela i baví, nějaký způsobem jsem si tam ulevil. Hraje se mi tam lépe, je to jiný styl hokeje, větší zodpovědnost. Je to méně fyzicky náročné, co se týče frekvence, protože v dnešním hokeji musí útočník jezdit nahoru a dolů. Když však člověk udělá chybu, tak je to znát.

Jak vidíte svou další sezónu? Už máte nějaké náznaky, kde byste mohl působit?
Ještě nemám. Mám něco v plánu, co si chci rozjednat a co jsem si tak lehce naťuknul. Konkrétně se o tom ale zatím bavit nechci, protože nevím, jaký bude zájem a jestli se vůbec domluvíme na nějaké smlouvě a penězích. Nějakou představu mám, ale ještě se o tom teprve bude jednat.

Na které domácí utkání Techniky se těšíte nejvíce?