Patrick Brzobohatý: Byl bych rád, kdybychom si jako tým zase zahráli play-off
30.3.2017 | Jiří Komárek, foto: Tomáš Paulík

Patrick Brzobohatý: Byl bych rád, kdybychom si jako tým zase zahráli play-off

B R N O - Sezóna pro Techniku definitivně skončila. Nedopadla zcela podle představ, ale ke konci základní části Sovy svoji hru zlepšily a v baráži se umístily na prvním místě. Patrick Brzobohatý v rozhovoru shrnul sezónu a své výkony.

Jak celkově hodnotíte sezónu?

Hodnotit sezónu nejde nijak kladně. Dostali jsme se do situace, kterou asi nikdo nechce zažít. Vždy jsem byl zvyklý vyhrávat a tuhle situaci jsem zažil poprvé. Naštěstí jsme to v baráži alespoň trošku napravili, ale celkově pocity nejsou nic moc.

Jak jste viděl své letošní výkony?

Myslím, že mé výkony ze začátku byly celkem dobré, od Vánoc se mi přestalo dařit tolik bodově, možná to byla frustrace z výsledků celého týmu. V baráži si myslím, že už to bylo lepší.

Co je třeba zlepšit do příští sezóny?

Zlepšit by bylo potřeba asi vše. Stabilizovat tým, abychom nejezdili na zápasy ve dvanácti lidech. Myslím si, že jsme jako tým posbírali dostatek zkušeností a nikdo se už nebude chtít pohybovat ve spodních patrech tabulky, jako tomu bylo letos.

Do play-off jste se nedostali, ale baráž jste vyhráli, jak ji hodnotíš ze svého pohledu?

Baráž jsme sice vyhráli, ale nedávám tomu moc velkou váhu. Celkový dojem je špatný. Jako pozitivum bych viděl zápas v Sokolově, kdy jsme se semkli a otočili zápas.

Jaké má Technika cíle pro příští sezónu?

Těžko říct, co bude příští sezónu. To je asi otázka spíše na vedení. Já bych byl rád, kdybychom si jako tým zase zahráli play-off.

Který letošní zápas byl pro vás osobně nejlepší a který naopak nejhorší?

Všeobecně nejlépe se mi hrálo proti týmům z přední části tabulky, jako například Vsetín, Poruba, Hodonín, kteří chtějí hrát hokej a pouze nebrání. Jako zápas z těch slabších bych označil utkání v Sokolově, kdy jsem byl ještě oslabený po teplotách.

Chtěl byste něco vzkázat fanouškům Techniky?

Chtěl bych poděkovat za celý tým za podporu v sezóně, i když občas nebylo ani na co koukat a doufám, že v příští sezóně jim budeme dělat radost kvalitními zápasy se šťastným koncem.