Poslední utkání sezóny, Technika jede na Vajgar
17.3.2017 | Matouš Vojáček, foto: Tomáš Paulík

Poslední utkání sezóny, Technika jede na Vajgar

B R N O - Vyřazovací boje jsou teprve v polovině, ale skupina o udržení tuto sobotu končí. Karty jsou jasně rozdány. Výhra Sov v minulém utkání posunula Sokolov na pozici sestupovou. Proto sobotní utkání proti Vajgaru je pouze formalita, kde jde pouze o čest a radost ze hry. Utkání započne úderem osmnácté hodiny na stadionu Jana Marka.

Vajgar Jindřichův Hradec

Jindřichův Hradec měl dlouhou přestávku mezi posledním duelem v Sokolově, kde prohráli a nadcházejícím zápasem. Ovšem již čtvrtého března měl Vajgar jistotu udržení se. Jedinou motivací pro domácí může být udržení první příčky.

Útočné snažení táhne především liga juniorů ze Slávie. Nejlepšími střelci týmu je Dominik Šalamoun a David Kohút, oba vstřelili shodně tři branky. Nejlepším asistentem je Zdeněk Hrouda, který se podílel na čtyřech brankách. V brankovišti se třikrát objevil Michael Formánek, který má úspěšnost 92,11%.

První setkání

(0:1, 1:1, 1:2)

Technika Brno

Technika si pojistila záchranu v přímém souboji až v minulém zápase se Sokolovem, když vyhrála přesvědčivě 4:1. Do Jindřichova Hradce mohou tedy Sovy letět v klidu a se záměrem oplatit prohru z prvního kola. Ovšem jedná se o poslední zápas sezóny, kde o nic nejde a nemůžeme čekat hru na hraně, nikdo by si nechtěl přivodit zranění pár dnů před dovolenou.

Ve skupině o udržení to nejlépe pálilo Peteru Bustinovi, který si připsal tři branky, ovšem do posledního utkání by neměl nastoupit. Po jedné brance si připsali Ondřej Stehlík a Patrick Brzobohatý. V brance se objevil pouze Josef Novák, který má průměr 2,9 branek na utkání.

Baráž o 2. ligu
18.3.2017