Uplynulá sezóna mě moc netěší, říká Peter Bustin
28.2.2017 | Tomáš Paulík, Kryštof Severa, foto: Tomáš Paulík

Uplynulá sezóna mě moc netěší, říká Peter Bustin

B R N O - Peter Bustin, slovenský útočník, nejlepší nahravač Tecniky, který také reprezentoval svou zemi na Univerziádě v Almaty. Zde odehrál šest zápasů a připsal si jeden bod za vstřelený gól. Jaký byl uplynulý ročník 2. hokejové ligy z jeho pohledu?

PETER BUSTIN
Sezóna 2016/2017
31 zápasů
11 gólů
15 asistencí
26 kanadských bodů

Petere, jak byste zhodnotil svoji letošní sezonu v Technice?
Upřímně nic moc (smích). Týmu se nedaří, letos hrajeme na dně tabulky, s čímž se těžko vyrovnává oproti loňské sezóně, kdy jsme hráli o nejvyšší příčky. A jde to jen k horšímu, od desíti k pěti, jak se říká. V takovéto situaci se těžko hledí na osobní statistiky, ty góly ani body tolik netěší, když se týmu nedaří. Jsem z toho takový rozpolcený, ale samozřejmě jsem za ně rád.

Stal jste se nejlepší nahravačem Techniky v uplynulé sezóně. Čekal jste před sezónou, že by jste mohl patřit k lídrům týmu?
Určitě ano. Už minulou sezónu jsem do toho šel s tím, že bych chtěl patřit k tahounům Techniky a to se od té doby nezměnilo. Určitě jsem tedy rád, že se mi to očekávání splnilo, že mi to tak padalo a že jsme si se Stehlem (Ondřej Stehlík, pozn. red.) sedli. Jediná škoda je, že se tak nechytili i ostatní.

Ve středu vás čeká první duel baráže, konkrétně s Jindřichovým Hradcem. Připravujete se na tento duel nějak speciálně oproti běžným zápasům v sezóně?
Ani ne, ještě stále je nás tu méně, není nás ani na tři pětky a navíc se bojuje o padáka, což jsem ještě nikdy v kariéře nezažil a mrzí mě, že jsem to tu zažít musel. Ohledně Jindřichova Hradce jsme si v kabině jen pověděli jak hrají. Uvidíme jak to dopadne ve skutečnosti.

Jaké zápasy očekáváte od vašich soupeřů v baráži?
Nemám žádná očekávání (smích). Já tu v Technice ještě odehraji pár zápasů a jsem vděčný za každý jeden. Kvalitu soupeřů vůbec neumím posoudit, hlavní je, aby to byl dobrý hokej a aby nás to bavilo.