Vlastimil Odehnal: Budeme chtít skončit na takovém místě, kde teoretický sestup nehrozí
28.2.2017 | Matouš Vojáček, foto: Roman Kantor

Vlastimil Odehnal: Budeme chtít skončit na takovém místě, kde teoretický sestup nehrozí


B R N O - Technika v základní části nepředvedla přesvědčivé výkony a čeká ji baráž o setrvání v druhé lize. Dění okolo Sov v základní části jsme probrali po jednom tréninku se sportovním manažerem Vlastimilem Odehnalem.

Jak hodnotíte vystoupení Techniky v základní části?
Základní část nehodnotím samozřejmě vůbec dobře, protože někteří hráči skončili kvůli věkovým důvodům, na některé jsme neměli finanční prostředky. Mysleli jsme si, že budeme hrát s mladými hráči, což jsme si představovali trošičku jinak. Čekali jsme od hráčů o trochu lepší přístup, který ovšem nepřišel. Do půlky sezóny to ještě tak nějak fungovalo, bohužel pak se to zvrtlo. Docházka na tréninky byla špatná a morálka šla dolů, zvláště pro ty mladší hráče je práce cizí a celkově si myslím, že ta sezóna je opravdu špatná, ale snad se nám povede zachránit aspoň baráž.

Když jste skládal mužstvo, jaká byla vaše očekávání?
Tým jsme skládali s vědomím, že nám odešlo spoustu hráčů. V dnešní době sehnat hráče a nedat jim nějaké adekvátní prostředky není úplně jednoduché v rámci této ligy. My jsme vybírali z toho, na co máme, proto někteří hráči odešli do Hodonína, protože jsme na ně jednoduše neměli. Chtěli jsme je zde udržet, ale nemohli jsme jim slibovat něco, na co jsme neměli dostatek prostředků. To co jsme měli, jsme nabídli hráčům a opravdu jsme si mysleli, že ti mladí hráči budou více pracovití a dají tomu víc. To je pro mě asi z celé sezóny největší zklamání, protože to museli táhnout zkušenější hráči, kteří tady zůstali. A mladí nepřesvědčili o tom, že se to dá hrát pouze s nimi, což opravdu nejde. Ta kostra musí být taková, jakou jsme ji budovali, tedy z těch starších hráčů. Jenže ta kostra se nám rozpadla, když pět, šest hráčů skončilo z rodinných důvodů, někteří odešli do Německa a tak dále. Ti mladí, kteří to měli převzít, tak se teprve učí, jak vést mužstvo. Což není vůbec jednoduché, když před nimi byly takové osobnosti, jako byl David Havíř nebo Jan Habrovec, kteří měli kabinu pod kontrolou. Kdyby tu byli teď, tak by si ty mladé hráče srovnali. Takže tu určitě chybí nějaká taková osobnost.

Čekal jste, že budou Sovy bojovat ve spodku tabulky?
My jsme se bavili s Panem Kaňkovským o tom, že budeme hrát dole, to jsme věděli. V té soutěži jsme se vlastně jako jediní oslabili. Zbytek soupeřů naopak posiloval a tři nejhorší týmy skončily. Velké Meziříčí se nepřihlásilo. Břeclav a Karviná úplně skončily. Takže jsme si mysleli, že budeme hrát tak třetí, možná čtvrté místo od konce, jenže ty mužstva za námi skončila. Kopřivnice, kterou jsme považovali za rovnocenného soupeře, také posílila. Valašské Meziříčí bylo minulou sezónu špatné, ale přišlo tam šest hráčů ze Vsetína, takže bohužel. Nemá to být samozřejmě výmluva, pouze konstatování nastalé situace. My jsme to mužstvo skládali a bereme za to odpovědnost. Bohužel s těmi finančními prostředky, které letos máme, sem žádní hráči hrát nepůjdou.

Před sezónou odešlo čtrnáct hráčů. Našel jste aspoň na některé pozici adekvátní náhradu?
To teď nedokážu říct. Samozřejmě ti kluci z Komety. Takový David Sedláček nehrál špatně. Ze začátku sezóny nám pomohli z Prostějova Vokurka s Kalužou. Vokurka má nějaké zdravotní potíže. Kaluža chtěl hrát někde výš, takže odešel do Poruby. Tito hráči určitě pomohli. Ze stávajícího kádru nechci nikoho jmenovat. Ti kteří se přišli podívat na náš hokej, tak určitě viděli, že se někteří snažili a hráli dobře. Ale že by se objevil někdo, kdo by nás opravdu překvapil, to bohužel říct nemůžu.

Od půlky sezóny jste se potýkali s velkou marodkou. Nepomohl ani příchod třinácti hráčů během celé sezóny. Můžeme zde hledat příčinu neúspěchu?
Až nevídaně nás decimují zranění. Je to velké množství hráčů. Ale zranění k hokeji patří. Někteří začali chodit do práce a my na ně nemáme žádnou páku, abychom je donutili hrát. Takže určitě i zde je možné hledat příčinu.

Během sezóny odešlo šest hráčů. Měl jste možnost těmto odchodům zabránit, třeba již dříve zmiňovanému Kalužovi?
Kaluža nebyl náš hráč. On se rozhodl jít pryč a Prostějov mu to umožnil. Samozřejmě jsme ho zde chtěli udržet, ale o těchto věcech rozhodují mateřské kluby.

V polovině odešel z postu trenéra na vlastní žádost Roman Kaňkovský, po kterém převzal funkci Luděk Stehlík. Pomohla tato změna týmu?
Pan Stehlík měl smůlu, že v době jeho příchodu se právě morálka týmu zhoršila. Pan Kaňkovský odešel na vlastní žádost. Přeci jen je to psychický nápor, který zde pociťujeme všichni. Protože jsme byli zvyklí mít nějaké výsledky a vyhrávat. Tímto odchodem mohlo dojít k myšlenkám, že tu sezónu balíme, což nebyla pravda.

Pomohla by změna trenéra o několik kol dřív?
Já myslím, že to není vůbec o trenérech, ale o tom kádru, takže by se asi nic nezměnilo.

Vlastimil Odehnal během utkání na střídačce Techniky. Foto: Roman Kantor.

Pokud se Technika udrží v druhé lize, bude pan Stehlík pokračovat na střídačce?
To vůbec nevím, teď se soustředíme pouze na baráž. Tahle otázka bude aktuální během konce března, kdy se sejde akciová společnost, která čítá šest lidí a bude se mluvit o budoucnosti klubu.

Máte nějaké informace o baráži. Jestli se bude sestupovat nebo ne?
Svaz tvrdí, že se sestupovat bude. Samozřejmě v kuloárech se tvrdí, že se sestupovat nebude. My samozřejmě budeme chtít skončit na takovém místě, kde teoretický sestup nehrozí.

Když se Technika zachrání, budete znovu přestavovat tým?
Samozřejmě budeme chtít posílit, ale to není úplně jednoduché. Celé je to o financích. V Brně je velice těžké dostat nějaké peníze na druhou ligu. Město nám nějakým příspěvkem pomůže, ale to je pouze zlomek rozpočtu. V dnešní době je to velice těžké. V menších městech mají týmy výhodu, že dostanou od města větší část peněz a chodí na ně diváci. Některé týmy fungují jako farmy, což my nejsme, takže je to velice složité. Peníze dostáváme hlavně od přátel klubu.

Peter Bustin v jednom z deníků zmínil myšlenku univerzitního týmu. Máte o tom nějaké detailnější informace?
Já bych se k tomuto nerad vyjadřoval. Nějaká iniciativa vznikla, ale někteří hráči jsou naši, takže by se museli nejdříve domluvit s námi.

Utkvělo Vám nějaké utkání základní části více v hlavě?
My jsme odehráli více dobrých utkání. Třeba utkání s Porubou v pátém kole, kde jsem získali první body po nájezdech. Nebo vysoká výhra v Kopřivnici. Ale ve všech těchto případech jsme hráli v kompletním složení.

Letos se Sovám nedostalo takové divácké podpory jako v minulých letech. Bude to nejspíše způsobeno výsledky, ale máte nějaký plán, jak je dostat zpět na Techniku?
Chodil sem kotel patnácti kluků, ale tak obecně nikdy na nás fanoušci nechodili ve velkém počtu. Což je opět problém velkoměsta. Samozřejmě když jsme hráli dobře, tak chodilo lidí víc. Letos nám návštěvu dělaly hlavně zápasy se Vsetínem a Hodonínem, protože přijelo velké množství fanoušků hostujícího týmu. Také je to spojeno s halou, kde hrajeme. Místa jsou pouze na stání, což může lidem ve starším věku vadit a raději si zajdou někam jinam. Je toho více dohromady. Tohle je debata na delší dobu.

Máte nějaké informace o formátu druhé ligy pro příští rok?
To vůbec nevím. Proto je pro mě překvapení, že se vůbec hraje baráž. Teď se nějak šachovalo s WSM ligou, takže je to pro mě velká neznámá.

 

Partneři

Anketa

Kdo, podle vás, postoupí do WSM ligy?
 
 
82%
 
 
10%
 
 
7%
 
96 hlasů
 

Tabulka

P Tým Tým Z S B
1. TEC Technika 4 16:13 8
2. JHR Jindř. Hradec 4 18:16 6
3. SOK Sokolov 4 12:17 4

Soupiska Zápasy Statistiky Tabulka Realizační tým Mládež

Copyright © 2012-2017 HC Technika Brno & eSports.cz, s.r.o.