Technika předvedla proti Baníku skvělý obrat a domů veze dva body!

11.3.2017, Jiří Komárek, Tomáš Bouda foto: Tomáš Paulík

B R N O - Technika odehrála druhé utkání baráže na ledě celku HC Baník Sokolov. Oba týmy se dlouho oťukávaly, ale Sokolov získal později v utkání herní převahu a domácí vedli ještě ve třetí periodě 3:0. Vysokoškoláci však využili veškeré své síly a podařilo se jim vyrovnat. V prodloužení pak Peter Bustin dokonal obrat a Technika tak poráží Baník 4:3.

B4, sobota 11.3.2017, 17:30
HC Sokolov - HC Technika Brno  3:4  (0:0, 2:0, 1:3 - 0:1)
Kuchař – Gombár, Šik (C), Rulík, Říha, Michálek, Vodička, Beer – Trapl, Čejka, Račanský (A), Kašpar (A), Hendrych, Procházka, Řezníček, Jirušek, Hauzr, Davídek, Pfister.
Novák – Šidák, Šimák, Sedláček, Vlček, Odehnal (A), Štancl – Švaňhal, Biolek, Florek, Stehlík (C), Čtvrtníček, Bustin, Medek, Brzobohatý, Látal, Benýšek (A), Boček, Augustin.
Branky a nahrávky: 36. Račanský (TS), 38. Trapl (Davídek, Rulík), 47. Račanský (Rulík) – 50. Stehlík (Bustin), 55. Bustin (Stehlík, Švaňhal), 58. Augustin (Štancl), 65. Bustin (Švaňhal). Rozhodčí: Matěj Sýkora – Bc. Michal Rubáš, Martin Tvrdík. Vyloučení: 9:10. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0.

Již od prvních minut bylo zřejmé, že Baník nečeká nic lehkého a úvodní minuty patřily soupeři. Ten si v úvodu zahrál i tři přesilové hry, ve kterých Baník obětavě bránil, což dostalo do varu diváky, kteří začali svůj tým mohutně povzbuzovat. Důležité zákroky si připsal Kuchař, jenž se dostal do permanence a i díky němu vyšli domácí z oslabení s čistým štítem. Na začátku 15. minuty šel na trestnou lavici i hráč hostí, jehož vzápětí následoval jeho kolega a Baník měl tak možnost dlouhé přesilové hry 5 na 3. Ale ani Sokolov nedokázal s touto výhodou naložit.Závěr první třetiny sice patřil spíše Baníku, ale první dvacetiminutovka skončila bezbrankovou remízou.

Na začátku druhé třetiny oba týmy zaměstnávaly brankáře soupeře, kteří si počínali bezchybně. Hrál se velmi dobrý, rychlý a bojovný hokej, jediné co chybělo, byly góly. Obrovskou šanci měli domácí ve 32. minutě, kdy postupovali ve třech na osamoceného brankáře, střílející Kašpar ale na Nováka nevyzrál. Ani jeden tým nevyužil ani další přesilové hry a na ledě i nadále kralovali oba brankáři.

Až ve 36. minutě se poprvé měnilo skóre. Ve vlastním oslabení se dostal do úniku Račanský, jenž byl při zakončení atakován dvojicí Odehnal-Čtvrtníček a zřejmě druhý jmenovaný zapříčinil Račanského pád, po němž hlavní rozhodčí nařídil trestné střílení. S ním se vypořádal Petr Račanský náramně. Střelou o břevno nedal Novákovi šanci a poslal Baník do vedení – 1:0. Zanedlouho přišel útočný faul hostujícího Švaňhala a Baník trestal. Při Baníku tentokrát stála štěstěna a odražený puk Martin Trapl dokázal hokejkou usměrnit do sítě – 2:0. Stejný poměrem skončila druhá třetina, ve které diváci skutečně viděli kvalitní hokej.

Ten koneckonců pokračoval i ve třetím dějství. I nadále byli oporami svých týmů oba brankáři a především Ondřej Kuchař doslova čaroval. Ve 47. minutě se solidně zaplněný stadion radoval potřetí. Kolem pravého mantinelu ujel Petr Račanský a střelou na vzdálenější tyč poslal Baník do tříbrankového vedení - 3:0.

Následně se kouč hostí, pan Vlastimil Odehnal st., rozhodl ke stažení hry na tři formace a menším změnám v obsazení. Technika se nevzdala a Kuchař musel vytahovat jeden zákrok za druhým, případně hráči Brna netrefili bránu. Až v 50. minutě zavelel k obratu Ondřej Stehlík a snížil na rozdíl dvou gólů - 1:3 . To hosty povzbudilo a domácí se začali dostávat pod tlak. V 55. minutě, v přesilové hře, nejprve brněnský Bustin neproměnil velkou šanci, aby se vzápětí štěstí přiklonilo na jeho stranu. Odražený puk se pro Baník dosti smolně dostal před bránu právě k Peterovi Bustinovi, jenž byl před odkrytou bránou sám a měl dostatek času na pohodlné snížení skóre – 2:3.

Drama a tlak Brna pokračoval. A přišlo i vyrovnání. Baník, jemuž po dvou náročných předchozích duelech viditelně docházely síly, se sice snažil ubránit vedení, ale v 58. minutě předvedl pěknou individuální akci Vojtěch Augustin a puk po střele brněnského útočníka skončil jen pár centimetrů za čarou – 3:3.

A to nemuselo být ještě vše. Brno mocně toužilo dokonat obrat ještě ve třetí třetině a nebylo daleko od úspěchu. Kuchař musel znovu zasahovat a poslední zákrok si sokolovský gólman nechal na úplný závěr zápasu, kdy dvě vteřiny před koncem vychytal Augustina. Zápas tak šel do prodloužení.

V prodloužení mělo více ze hry Brno a Kuchař si připsal další zákroky. Na druhé straně zasahoval i Novák. A další smolný okamžik přišel v poslední minutě prodloužení. Jeden z domácích hráčů v souboji za domácí bránou ztratil přilbu a musel vystřídat. Než stihl přes střední pásmo dojet střídající hráč, Brno dostalo dvojici bránících pod tlak, z čehož nakonec vyústila střela Švaňhala do břevna, následný obrovský závar před Kuchařem a nakonec přeci jen úspěšný zásah Petera Bustina, jenž zápas rozhodl 3:4. Následovala obrovská radost na straně hostí a smutek na straně domácích

Vlastimil Odehnal st. (HC Technika Brno): Zápas se vyvíjel stejně jako doma s Jindřichovým Hradcem, kdy jsme byli v první třetině jednoznačně lepší. Umřeli jsme ale na kráse, vedli jsme asi patnáct šest na střely, ale nedali jsme gól. Ve druhé třetině mi připadalo, že se všichni na tom ledě zbláznili. Dělali jsme obrovské chyby, dostali jsme je do hry a pak jsme dostali i góly. Po druhé třetině jsem musel udělat bouřku, zvýšil jsem hlas, něco jsme si k tomu řekli a i když jsme dostali gól na 3:0, tak jsme se ve třetí třetině zvedli, dali jsme branku, která nás nakopla a podle mě bychom zvládli vyhrát i v základním hracím čase. Byli jsme lepší a zaslouženě jsme vyhráli. Je to strašně důležité, protože díky těmto dvěma bodům jsme ve hře a máme to ve svých rukou. Teď musíme vyhrát domácí zápas.

Na které domácí utkání Techniky se těšíte nejvíce?