Technika přehrála Sokolov a i v příští sezóně zůstává druholigová!

15.3.2017, Kryštof Severa, foto: Tomáš Paulík

B R N O - V rámci pátého duelu skupiny o udržení se na ledě brněnské Techniky představil Baník Sokolov. Brňané nedopustili komplikace a celkem bez problémů dokráčeli k vítězství 4:1. Třemi body se prezentoval Peter Bustin a Sovy i v příští sezóně budou hrát 2. ligu!

B5, středa 15.3.2017, 18:00
HC Technika Brno - HC Sokolov  4:1  (0:0, 2:0, 2:1)
Novák – Šidák, Habrovec, Sedláček S., Vlček, Sedláček D., Štancl – Biolek, Florek, Stehlík "C", Augustin, Bustin, Medek, Brzobohatý, Látal, Benýšek "A", Boček, Odehnal "A", Švaňhal.
Hruška – Pajk, Šik "C", Říha, Vodička, Michálek, Gombár, Rulík – Kašpar "A", Račanský "A", Hendrych, Trapl, Davídek, Procházka, Hauzr, Čejka.
Branky a nahrávky: 26. Bustin (Habrovec), 39. Augustin (Benýšek, Bustin), 47. Stehlík (Bustin, Augustin), 55. Benýšek (Sedláček D., Švaňhal) – 51. Račanský (Trapl). Rozhodčí: Pokorný – Klouda, Kleprlík. Vyloučení: 9:7, navíc Šik (SOK) 5+OK. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 195. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 4:1.

Utkání začalo z obou stran opatrně, první větší příležitost přišla pro domácí při přesilovce, ale brankář Hruška svůj tým dokázal podržet. Velkou příležitostí pohrdl Bustin, když tečoval nahození Šidáka mimo. V závěru třetiny mohl otevřít skóre Brzobohatý, ale jeho rána z voleje zamířila mimo. Do kabin se šlo za nerozhodného stavu 0:0.

Tlak brněnské Techniky nevedl ke vstřelení gólu. Foto: Tomáš Paulík.

Technika vlétla do prostřední části velmi aktivně a po pěti minutách šla do vedení! Po nahození Jana Habrovce se kotouč objevil u tyčky hostující branky a výborně postavený Peter Bustin poslal touš do sítě! Zvýšit mohly Sovy při přesilovce pěti proti třem, ale v největší šanci Augustin minul. O chvíli později se ocitl Augustin v další šanci, když posílal puk na Stehlíka, ale toho vychytal brankář Hruška. V závěru prostřední části si Technika vytvořila solidní tlak, Bustinovu přihrávku přiťukl Benýšek na Vojtěcha Augustina a Technika vedla 2:0. V poslední minutě se strhla veliká mela pře brankou Nováka, ale skóre se již neměnilo.

Závěr druhé třetiny byl plný šarvátek. Foto: Tomáš Paulík.

Závěrečná perioda začala velkým množstvím vyloučení, jednu z přesilovek dokázaly Sovy využít. Augustin zavezl do pásma, přenechal Bustinovi, jenž našel Ondřeje Stehlíka, který rozvlnil síť branky Sokolova potřetí. Technika se záhy nechala dvakrát vyloučit a hosté snížili. Po návratu prvního vyloučeného vystřelil Trapl, Novák vyrazil kotouč na Petra Račanského, který po obkroužení branky zasunul kotouč za záda brankáře domácích.
Necelých šest minut před koncem se podařilo změnit skóre utkání naposledy. Tlak domácích zakončil David Sedláček, jehož střelu tečoval Karel Benýšek a uzavřel skóre utkání na 4:1. V závěru se nechal Šik vyloučit na pět minut a do konce utkání a Technika již nedovolila změnu skóre a i v příští sezóně budou hráči se Sovou na hrudi brázdit vody druhé ligy.

Vlastimil Odehnal st. (HC Technika Brno): Bylo to nervózní utkání. Chtěli jsme první třetinu hrát aktivně a hlavně bez nervozity, což se nám bohužel nepodařilo a nervózní jsme byli. Snaha se klukům upřít nedala, ale i přesto jsme místy propadali. Naštěstí to skončilo 0:0 a ve druhé třetině se nám podařilo jít do vedení. Trošku jsme se uklidnili a začali jsme hrát lépe. Za stavu 3:0 jsme trochu polevili, začali jsme vymýšlet nesmysly. Za bojovnost a nasazení musím klukům poděkovat a pochválit je. Splnili jsme si cíl, který jsme si před baráží dali.

Miroslav Diblík (HC Baník Sokolov): Dneska to bylo pro nás dost těžké. Byli jsme v situaci, že zde musíme vyhrát za tři body. Začátek jsme neměli špatný, bylo to o prvním gólu, který nakonec dala Technika. Domácí mužstvo bylo zkušenější. My máme samé mladé kluky kolem osmnácti, dvaceti let. Domácí byli asi zkušenější a po právu vyhráli

Na které domácí utkání Techniky se těšíte nejvíce?