Technika zvládla obrátit duel v Jindřichově Hradci a vyhrála skupinu o udržení!

18.3.2017, Kryštof Severa, foto: Tomáš Paulík

B R N O - Ačkoli Sovy na hřišti Jindřichova Hradce prohrávaly již o tři branky, tak vývoj zápasu dokázaly otočit a díky čtyřem brankám v závěrečné periodě se vyšvihly na první místo tabulky skupiny o udržení!

B6, sobota 18.3.2017, 18:00
KLH Vajgar Jindřichův Hradec - HC Technika Brno  5:6  (3:1, 0:1, 2:4)
Formánek (od 31. min. Pírs) - Kohút T., Zderadička, Tržil, Pípal, Bureš, Straka, Růžek - Furch, Kohút D., Heldák, Šalamoun, Hrouda, Jindra, Bílek, Beran, Červený Vantuch, Hotař.
Novák - Šidák, Šimák, Sedláček, Vlček, Augustin, Stehlík, Švaňhal, Benýšek, Odehnal, Florek, Biolek, Boček, Medek, Brzobohatý.
Branky a nahrávky: 10. Červený (Bureš, Beran), 14. Heldák (Bureš, Kohút D.), 19. Jindra (Kohút D., Šalamoun), 50. Kohút D. (Heldák. Furch), 57. Kohút D. (Šalamoun, Heldák) – 9. Odehnal (Stehlík), 39. Šidák, (Medek, Benšek), 47. Stehlík (Švaňhal), 48. Florek (Vlček), 54. Odehnal (Augustin), 58. Boček (Medek). Rozhodčí: Hodač - Štětina D., Žídek. Vyloučení: 6:5, navíc Furch (JHR), Jindra (JHR), Augustin (TEC), Florek (TEC), navíc Beran (JHR) 10 min. OT. Využití: 1:3. V oslabení: 0:0. Diváci: 225. Střely na branku: 19:34.

Brněnská Technika začala na ledě Vajgaru aktivně a po osmi minutách dokázal otevřít skóre Vlastimil Odehnal, který propálil Formánka. Domácí dokázali rychle odpovědět, již po 44 vteřinách se ke kotouči dostal Patrik Červený a srovnal. Technika měla více ze hry, ale do konce třetiny ještě dvakrát inkasovala. Nejprve se do puku v přesilovce opřel Denis Heldák a poslal domácí do vedení. Chvíli před koncem první třetiny rozebrala dvojice Jan Jindra, Dominik Šalamoun a prvně jmenovaný poslal puk za Nováka.

Na začátku druhé třetiny spálil tutovku Ondřej Švaňhal, jenž ve velké šanci rozezvučel tyč. Domácí krátce po polovině utkání vystřídali brankáře, Formánka nahradil Pírs a ten do konce třetiny inkasoval. Od modré čáry vypálil Adam Šidák a jeho rána zapadla do branky Pírse. Za stavu 3:2 se tak šlo do kabin.

Sovy měly excelentní vstup do poslední části. Nejprve se prosadil kapitán Ondřej Stehlík a bylo srovnáno. Chvíli poté se puku ujal David Vlček, naservíroval jej Mateji Florekovi, který překonal Pírse potřetí a dal tak čtvrtou branku, která byla pro Techniku zároveň vedoucí.
Domácí celek dokázal před polovinou třetiny srovnat. Ke kotouči se dostal David Kohút, jenž propálil Nováka. Technika si ale vzala vedení zpět. O čtyři minuty později se po přihrávce Augustina dostal ke kotouči střelec první branky Vlastimil Odehnal a poslal Techniku potřetí v zápase do vedení. Vedená Sov vydrželo pouhé tři minuty. K puku se dostal opět David Kohút a jeho střelu našel Novák až v brance. 102 vteřin po brance Kohúta se Zimní Stadion Jana Marka rozesmutněl pošesté. Medek poslal puk na Jana Bočka, který rozvlnil síť domácích pošesté a rozhodl tak o osudu zápasu.

Na které domácí utkání Techniky se těšíte nejvíce?